سوالات متداول

برای نمایش پاسخ بر روی سوال یا بر روی دکمه پاسخ کلیک نمایید.

جهت دریافت کارت واکسن به کجا باید مراجعه کرد؟
پاسخ

جهت دریافت کارت واکسن دیجیتالی به سامانه ثبت درخواست کارت واکسن به آدرس vcr.salamat.gov.ir/fa مراجعه نمایید.

نحوه دریافت تسهیلات اربعین چگونه است؟
پاسخ

جهت دریافت تسهیلات اربعین از منوی درخواست تسهیلات درخواست خود را ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست، اطلاعات شما به سازمان هدفمندسازی یارانه ها ارسال می شود و بعد از پالایش اطلاعات از نظر سرپرست بودن خانوار، اطلاعات جهت تأیید خروج از کشور به پلیس گذرنامه تحویل داده می شود و پس از اعلام پلیس گذرنامه در نهایت اطلاعات از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی به بانک های عامل تحویل داده می شود جهت واریز مبلغ تسهیلات.

اگر گمشده ای در ایام اربعین داشته باشیم با کجا تماس بگیریم؟
پاسخ

مرکز پاسخگویی تلفنی سازمان حج و زیارت واحد راهنمایی زایرین و امور گمشدگان با شماره تلفن 64511 پاسخگوی شما خواهد بود.

جهت تشرف چند دوز واکسن باید تزریق شده باشد؟
پاسخ

تزریق حداقل دو دوز واکسن جهت تشرف الزامی است. همچنین با توجه به نظر وزارت بهداشت تزریق دوز یادآور نیز برای کسانی که شش ماه از تاریخ آخرین تزریقشان گذشته است لازم است.

جهت خروج از کشور به صورت زمینی از چه مرزهایی می توان خارج شد؟
پاسخ

طبق اعلام ستاد مرکزی اربعین زایرین می توانند از مرزهای تمرچین، باشماق، خسروی، مهران، چزابه و شلمچه از کشور خارج شوند.

زایرین اتباع برای ثبت نام به کجا مراجعه کنند؟
پاسخ

زایرین اتباع خارجی (افاغنه ساکن در ایران) جهت ثبت نام در سامانه سماح به دفاتر کفالت مراجعه نمایند. آدرس دفاتر کفالت با جستجو در اینترنت مشخص می باشد.

برای تمدید گذرنامه های فاقد اعتبار به کجا باید مراجعه کنیم؟
پاسخ

طبق گفته رییس محترم پلیس گذرنامه: در تهران ۵ مرکز «ستارخان، پلیس گذرنامه در خیابان کوه‌نور، شهرری، ورامین و شهریار» و در مراکز استانهای سراسر کشور به‌طور همزمان گذرنامه‌های فاقد اعتبار برای سفر به اربعین تمدید می‌شود.

فروش بلیط پروازهای اربعین از چه زمانی آغاز می شود؟
پاسخ

طبق گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیت پروازهای اربعین از 12 شهریور آغاز می شود.

اگر بخواهم تاریخ خروج از مرز خود را ویرایش کنم چگونه اقدام کنم؟
پاسخ

امکان ویرایش تاریخ و مرز خروجی تا قبل از پرداخت وجه امکانپذیر می باشد و پس از پرداخت وجه فقط می توانید انصراف دهید و مجدداً ثبت نام کنید بدیهی است وجه انصراف متعاقباً به حساب شما واریز می گردد.

من رسید ثبت نام خود را گم کرده ام چگونه می توانم مجدداً چاپ بگیرم؟
پاسخ

در صورتی که قصد داشته باشید رسید ثبت نام و یا کارت شناسایی خود را مجدداً چاپ بگیرید می توانید از صفحه اصلی سامانه سماح، قسمت پیگیری وضعیت و ویرایش با وارد کردن کدملی و شماره شناسنامه سرگروه و در صفحه بعد وارد کردن کدرهگیری نسبت به چاپ مجدد رسید ثبت نام و کارت شناسایی زایر اقدام نمایید.

مشمولان خدمت نظام وظیفه جهت دریافت مجوز خروج از کشور و شرکت در مراسم اربعین به کجا باید مراجعه کنند؟
پاسخ

طبق اعلام سازمان وظیفه عمومی فراجا: مشمولان غیرغایب متقاضی زیارت اربعین در صورت نداشتن غیبت سربازی می توانند بدون نیاز به پرداخت وثیقه و با ثبت درخواست خود به صورت اینترنتی در این سفر معنوی شرکت کنند. این افراد باید در محدوده زمانی هشتم مرداد تا پنجم مهر مصادف با اول محرم الحرام تا پایان ماه صفر، از طریق سامانه sakha.epolice.ir برای ثبت درخواست خروج از کشور اقدام کنند.

برای دریافت ارز به کجا باید مراجعه کرد؟
پاسخ

طبق اعلام بانک مرکزی شعب ارزی پنج بانک ملی،‌ سپه، ملت، تجارت و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل ارز زیارتی اربعین به‌میزان ۱۰۰ دلار به‌نرخ توافقی به هر زایر اقدام می‌کنند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ۱۰۰دلار به نرخ توافقی از صرافی‌های مجاز و بانک‌های منتخب عبارت است از کارت ملی، شماره تلفن همراه به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی.

با وجود اینکه اطلاعاتم را صحیح وارد می نمایم سامانه پیغام می دهد که اطلاعاتی از ثبت احوال دریافت نشد. برای حل این مشکل چه باید بکنم؟
پاسخ

لطفاً تاریخ اعتبار کارت ملی خود را بررسی نمایید و چنانچه منقضی شده است نسبت به تمدید آن از طریق ادارات ثبت احوال محل سکونت خود اقدام نمایید.